Szolnokon is nyert a NYÍKSE - Még mindig veretlen az NB-II-es kosárcsapat

Rangadót játszott a férfi kosárlabda NB-II-ben a Sunshine NYÍKSE.  A nyíregyháziak Szolnokra utaztak, akik a második helyen álltak a mieink mögött.  Az első negyed sokáig szoros volt, de öt triplát dobva  a hajrában megléptek a hazaiak. A második negyedre sokat javult a védekezés, majdnem feleannyi pontot kapott csak a csapat, és sikerült felzárkózni. Sőt, a játékrész végén Bíró Benedek közel félpályáról talált be a dudaszó előtt, így már a NYÍKSE vezetett a nagyszünetben 47-44-re. A harmadik negyed nagy csatát hozott, felváltva vezettek a csapatok, de egyik gárda sem tudott komoly előnyt kiépíteni. Így a döntés a záró játékrészre maradt. Itt 62-62 után egy 8-0-ás rohamot produkáltak a mieink, ami elég volt a rangadó megnyeréséhez. A Sunshine NYÍKSE idegenben is legyőzte a Szolnokot, és továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot. 

Szolnoki Olaj KK – Sunshine NYÍKSE 66-76 ( 30-21, 14-26, 14-12, 8-17)

NYÍKSE: Tisza 28/15, Gáspár 3, Zajácz 11/6, Kósa 14/3, Asztalos 12
Csere: Bíró 3/3, Balogh B.B., Földesi 3/3, Hegyi, Kazai, Major, Csirpák 2

vezetőedző: Kovács Tibor