Győzelem Újpesten - Idegenben nyert a Fatum Nyíregyháza a bajnokságban

Az Újpest ellen lépett pályára a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza. Az UTE kezdett jobban, de egy 7-0-s rohammal fordítottak a mieink 11-7 után. Főleg Nikola Radosová játszott ponterősen, és a hajrá így nyírségi előnnyel indulhatott. Ekkor ugyan még volt egy feltámadása a hazai csapatnak, de végül  Pintér Andrea ászával nyerte a játszmát a Fatum.  A második felvonás hazai vezetéssel indult, így 9-5-nél időt kellett kérnie Németh Szabolcsnak. Ez használt, mert 11-11-nél utolérte a lilákat a Nyíregyháza, de a vezetést nem sikerült átvenni. 15-15 után viszont már igen, és a cserék is jól szálltak be. Izgalmas volt a hajrá 21-24-nél három szettlabdát hárított az UTE, majd a hazai játszmalabdánál a mieink szereztek pontot. Végül nagy csatában sikerült megnyerni a játékrészt Radosová ütésével.  A harmadik játszma szorosan indult az ütők mellett a centerek is jól játszottak. 12-16-nál négy pontra hízott a mieink előnye, ez pedig döntőnek bizonyult. A Nyíregyháza végül megnyerte a találkozót, és a tabella élén áll.

UTE-Fatum Nyíregyháza 0-3 (-19,-26, -15)

Nyíregyháza: Najdic 1, Radosová 15, Pintér 10, Ortiz 12, Vasileva 13, Lacombe 10 
Csere: Tóth F. , Tóth D.(liberók), Fuchs, G.Francesco, Inneh-Varga 1

vezetőedző: Németh Szabolcs