Szentkirályi Alexandra: Kétszer utalnak családi pótlékot augusztusban
Szentkirályi Alexandra: Kétszer utalnak családi pótlékot augusztusban

Kétszer utalnak családi pótlékot augusztusban, jelentette be Németh Szilárd kormánybiztos a közösségi oldalán csütörtökön. Az intézkedéssel a családok iskolakezdési terheit igyekszik csökkenteni a kormány – erősítette meg a bejelentést Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.

Augusztusban a tárgyhavi családi pótlék mellett a szeptemberi juttatást is kézhez kapják a jogosult családok, ezzel is enyhítve az iskolakezdés okozta terheket – ismertette közösségi média oldalán tett bejegyzésében Szentkirályi Alexandra.

 

A juttatást két részletben utalja a Magyar Államkincstár:

  • Augusztus 2-án kedden,

  • és egy héttel korábban a megszokottnál augusztus 25-én csütörtökön.

A csütörtöki bejelentés során Németh Szilárd kiemelte, hogy a kormány minden erejével támogatja a magyar családokat.