Szaúdi csapattal találkozott a Nyíregyháza Spartacus edzőmeccsen

Szaúdi csapattal találkozott a Nyíregyháza Spartacus edzőmeccsen

Újabb felkészülési találkozót játszott a Nyíregyháza Spartacus. Ezúttal a szaúdi Al-Fateh volt az ellenfél. 

Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, majd Jova Levente hárított egy lövést. A másik oldalon egy szép ellentámadás végén Ötvös passzolt Kártikhoz, akinek lövését bravúrral hárította az ellenfél hálóőre. Jova sem unatkozhatott, egy ziccert fogott az első félóra végén. Nyílt volt a meccs, egy szép Kovác megmozdulás után Svedyuk ívelt középre, ahol kézzel ért hozzá az egyik szaúdi védő, de engedte tovább az akciót a játékvezető, Kovács N. pedig a lepattanót azonnal kapura küldte, de szögletre ütötte a labdát az Al-Fateh kapusa. A 42. percben Svedyuk indította szépen Ötvöst, a kapus ezt a lövést is hárította. Az első félidő több lehetőséget hozott, gól azonban nem született. A második játékrész egy veszélyes Gulyás szabadrúgással indult, melyet a gólvonal elől fejeltek ki a védők. A 70. percben Rezest vágták fel a 16-oson belül, elmaradt a jogos 11-es. Hat perccel később Starosta szép csellel indult, majd Tóth Barnával játszott össze, a visszakapott labdát lekészítette Rezesnek aki fölé bombázott. A 80. percben Papp próbálkozott egy lövéssel, ez a labda is elkerülte a kaput. Ismét Rezes veszélyeztetett Tóth B. csúsztatása után, mellé ment a lövés. A kihagyott helyzetek után viszont a 84. percben megszerezte a győztes gólt az Al-Fateh, egy kiugratás után értékesítették a ziccert, így 1-0-ra nyertek.  

Nyíregyháza Spartacus FC - Al-Fateh (szaúdi) 0-1 (0-0)

Nyíregyháza Spartacus FC: Jova - Svedyuk, Fodor, Pejovic, Gulyás (Polényi 56.), Tóth Á.(Motkó 56.), Ötvös (Starosta 65.), Kártik (Papp M. 65.), Kovács N.(Cenaj 65.), Kovác A. (Rezes 56.), Hornyák (Tóth B. 65.)

vezetőedző: Zoran Spisljak