Sóstó-fejlesztés – Jó ütemben épül a csónakház is

A 2,1 milliárd forintos Sóstó-fejlesztési projekt keretében tovább folytatódnak azok a kiegészítő beruházások, amelyek az elmaradt katlanépítés forrásának terhére valósulhatnak meg. A sziget felújítási munkálataival már elkészültek a szakemberek. A kedvelt találkahelyet egy teljesen új, szibériai vörösfenyőből készült hídon közelíthetjük meg. A külső körsétányra térburkolat került, a belsőn pedig a hangulata miatt megmaradt a gyöngykavics borítás. Felújították a stégeket, a korábbinál több pihenőpadot és világító kandelábert helyeztek el. A sziget zöldfelületének megújítása egy következő feladat lesz.
A beruházás keretében elkészül az Igrice sétány folytatása egészen a Blaha Lujza sétányig.

[REKLAM]

A Csónak és a Szódaház utca találkozásánál lévő kiserdőben megálmodott játszótér elemei már a helyükön vannak, a parkban elkészült a térkövezés, elhelyezték a pihenőpadokat, piknikasztalokat és a napozóágyakat. A futball- és kosárlabdapálya pedig rekortán burkolatot kapott. A fejlesztés során a tóparton a régi csónakházat lebontották, az új épület már áll, a sóstói beruházás kiegészítő elemeivel ősszel elkészülnek a kivitelezők.

Szoboszlai Tibor