Sorsoltak a Magyar Kupában - Heves megyébe utazik a Nyíregyháza Spartacus

Sorsoltak a MOL Magyar Kupa 128-as főtábláján. Két korábbi Magyar Kupa-győztes, egykori válogatott játékos húzta ki a csapatokat: Pisont István és Gera Zoltán az M4 Sport élő közvetítése során. Az idei kiírásra összesen 480 csapat nevezett az ország minden tájáról. A mezőny nagyobb része már augusztus elején megkezdte szereplését a megyei selejtezőkben, ahonnan végül 47 együttes került fel a főtáblára. Hozzájuk csatlakozott 49 NB III-as, 20 Merkantil Bank Ligás és 12 OTP Bank Ligás csapat, így alakult ki a 128-as főtábla mezőnye.  

A Nyíregyháza Spartacus a sorsolás alapján az első körben a  Lőrinci VSC ellen játszik idegenben. 

Egy összecsapáson dől el a továbbjutás kérdése, az MLSZ elnökségének döntése értelmében a 128-as főtábla első teljes körének mérkőzéseit hétvégén, szeptember 18-20-án rendezik.