Sitku emléktorna

A mieink az első körben 80–55-re kikaptak a fővárosiaktól, míg a másik elődöntőben a Debrecen legyőzte a Kecskemétet, így szombaton a harmadik helyért a Cápák a Kecskeméttel mérkőzhettek meg. 

A vendégek a torna egyik legjobb játékosa, az amerikai Shannon Bouges irányításával vezettek, de a mieink jobban játszottak, így szoros volt a meccs. Nagy Simon és Vaskó György is rendre pontosan célzott, Geiger Bálint és Tarján Izsák előhúzott látványos megoldásokat és a két fiatal, Végső Bálint, valamint Magyari Kristóf is rendkívül jól helytállt. Sajnos a mérkőzés végén kijött a fizikai különbség, és a Kecskemét megnyerte a találkozót, ezzel megszerezve a harmadik helyet. A Nyíregyháza hasznos mérkőzéseket játszva a negyedik helyen zárt. A döntőben a Honvéd 81–58-ra verte a DEAC-ot, így tornagyőztes lett.