Sípmesterek Fesztiválja - ezúttal a játékvezetők rúgták a labdát

A bravúros negyedik helyen végzett Szabolcs-Szatmár-Bereg megye válogatottja a hétvégén Budapesten rendezett Sípmesterek Fesztiválján. A valamennyi megyei játékvezetői csapatot – azaz 20 együttest - felvonultató torna első napján a csoportküzdelmeket rendezték a Ludovika Arénában, ahol a második helyet szerezték meg megyénk síposai, így a legjobb nyolc együttes közé jutottak. Vasárnap reggel gól nélküli döntetlent követően hatméteresekkel múlták felül Fejér megyét, majd az elődöntőben egy megpattanó lövés utáni góllal maradtak alul a végén tornagyőzelmet szerző - az elmúlt két évben is diadalmaskodó – Bács ellen. A bronzmérkőzésre már elfáradt csapatunk, ám a negyedik hely is igazán szép eredménynek számít, ráadásul Ignéczi Csaba személyében a torna legjobb játékosát is a mieink adták. Érdekesség, hogy az elődöntőbe a három észak-keleti megye síposai (Borsod, Hajdú, Szabolcs) is bejutottak.

Eredményeink:          Csoportmérkőzések

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Heves 2-1             gólok: Ignéczi Cs., Lipcsei M.,

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Veszprém 3-0       gólok: Ignéczi Cs., Kosztyu J., Paráda R.,

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Bács-Kiskun 1-3               gól: Ignéczi Cs,

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Békés 1-1 gól: Lipcsei M.,

Negyeddöntő: Szabolcs-Szatmár-Bereg – Fejér 0-0 6 méteresekkel: 3-2

Elődöntő: Szabolcs-Szatmár-Bereg – Bács-Kiskun 0-1

3. helyért: Szabolcs-Szatmár-Bereg – Borsod-Abaúj-Zemplén 1-5   gól: Ignéczi Cs.

A torna első négy helyezettje: 1. Bács-Kiskun, 2. Hajdú, 3. Borsod-Abaúj-Zemplén, 4. Szabolcs-Szatmár-Bereg,

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei csapatnévsor: Benkő Róbert, Ignéczi Csaba, Kosztyu János, Lipcsei Márk, Paráda Róbert, Piskóczi Viktor, Sándor Csaba, Szilágyi Norbert, Takács Ádám, Takács Ákos, Valu Tibor, Varga Felicián. Csapatvezető: dr. Jekő József, Szlomoniczki István, Takács János. Játékvezetőként működött a tornán: Veres János