Schmuck Erzsébet a május 26-ai EP-választásról is beszélt sajtótájékoztatóján

Schmuck Erzsébet a május 26-ai EP-választásról is beszélt sajtótájékoztatóján
Sajtótájékoztatót tartott az LMP

A május 26-ai EP-választásnak sokkal nagyobb lesz a tétje, mint az eddigieknek – véli Schmuck Erzsébet.

Az LMP országgyűlési képviselője városunkban tartott sajtótájékoztatót és köztéri fogadóórát csütörtökön. A politikus szerint a világ olyan súlyos kihívásokkal küzd, amelyekre sokkal radikálisabb, zöld választ kell adni, mint korábban. Az LMP két prioritást határozott meg az EP-választások kapcsán – ezeket ismertette Schmuck Erzsébet, aki hangsúlyozta, olyan képviselőket szeretnének küldeni az Európai Parlamentbe, akik képesek a klímaváltozás problémakörét kezelni, illetve szeretnék nem a multik, hanem az emberek Európáját építeni.

A klímaváltozásnak a hatásait már hazánkban is érzékeljük, elég csak a mezőgazdaságra gondolni. Az év első hónapjaiban elég súlyos aszály volt Magyarországon, azt láthatjuk, hogy az élelmiszerárak drasztikusan nőnek és attól tartunk, hogy az egésznek még csak a kezdetén vagyunk. De nemcsak az élelmiszerárak robbanása várható, hanem a nyári hőhullámok miatt az emberek egészsége is rettentően megsínyli ezt a problémát, nem beszélve arról, hogy hazánk biológiai sokfélesége is csökkenni fog, ami már nagyon komoly veszély.