Röplabda bajnokság - Májusig kitolta a szövetség a szezon felfüggesztését

Röplabda bajnokság - Májusig kitolta a szövetség a szezon felfüggesztését

A koronavírus terjedése miatt a Magyar Röplabda Szövetség elnöksége rendkívüli online megbeszélést tartott a szezon hátralevő részével kapcsolatban. A szövetség közleménye szerint a felnőtt- és utánpótlás-bajnokságokat egyelőre nem törölték, hanem május 15-ig meghosszabbították a felfüggesztést. Mindez a Fatum Nyíregyházát is érinti az Extraligában. Az ülőröplada-bajnokságot viszont törölték, emellett bejelentették, hogy a strandröplabda szezon rövidített programmal kerülhet megrendezésre és július végénél előbb nem kezdődhet el.
Továbbá semmilyen nemzetközi felnőtt- és utánpótlástornának nem adhat otthon idén Magyarország ebben a szakágban. A szövetség arról is rendelkezett, hogy a terem-, strand-, és hóröplabda, felnőtt és utánpótlás válogatottak 2020-as programjai, felkészülései, eseményei május 31-ig nem rendezhetőek meg.