Román első ligás csapat volt az ellenfél

A DVTK legyőzése után újabb felkészülési mérkőzést játszott a Fatum Nyíregyháza női röplabda együttese, ezúttal a román első ligás CSM Lugoj ellen. A felek Békéscsabán találkoztak, ahol a Lugoj szombaton a házigazda ellen is pályára lép. 
Az első szettben remekül kezdtek a mieink, öt ponttal is vezettek, de 16-15-nél egyre zárkózott a Lugoj. Főleg Nina Kocic játszott ponterősen, 12 pontot szerzett a játszma során. A hajrát viszont így is a román együttes kezdte előnnyel, de nagyon izgalmas volt a végjáték, több szettlabdát is hárítottak a csapatok. Végül 30-28-ra nyerte a játékrészt a CSM. A második felvonás eleje Ruban vezérletével a Lugojé volt, a szett derekán pedig komoly előnyt harcoltak ki. Ez el is döntötte a játékrészt. A harmadik szett újból Fatum vezetéssel indult, és a hajráig fej fej mellett haladtak a csapatok. A végén pontosabb volt a román gárda, mely így 3-0-ra győzött. 

Fatum Nyíregyháza – CSM Lugoj 0-3 (-28, -17, -20)

Nyíregyháza: Kocic 20, Galvao 1, Szabó L. 9, Földi 2, Jeremic 8, Lászlop 4

Csere: Tóth F. (liberó), Antivero 5

vezetőedző: Tomás Varga

Lugoj: Ruban, Oriandea, Skrypak, Artin, Popa, Canak

Csere: Popovic, (liberó), Manaila

vezetőedző: Ugljesa Segrt