Ritkán hallható művek csendültek fel régi hangszereken a Bencs Villában
Fotó: Facebook / Bencs Villa

Aki a Bencs Villában február 18-án délután ott lehetett, annak egy olyan felejthetetlen élményben volt része, amit nem biztos, hogy egyhamar újra át lehet élni.

A Volante kamarazenekar előadásában csodálatos régi muzsikák csendültek fel, többször különös hangszereken, melyeket a megjelent nézők bizonnyal még sohasem láthattak, illetve hallhattak. A zenészek koncertműsorát a farsangi ünnepkör szokásaihoz és hagyományaihoz illesztették, melyet veretes, szókimondó, olykor pikáns versidézetek és rigmusok kereteztek. A művészek sokoldalúságukról tettek bizonyságot, hiszen hangszerjátékuk mellett prózai előadóként is bemutatkoztak. A legfontosabb talán, hogy hihetetlen derűvel tették mindezt, miközben a szépszámú közönség is felvidult, beleképzelve magát egy igen tartalmas, több évszázaddal ezelőtti farsangi vigasságba. Ezek a korabeli történések sem különböztek annyira a maiaktól, hiszen a tánc, a jókedv, a párválasztás, és persze a fínom ételek mind-mind jelen voltak ezen a páratlan előadáson, mégis egy kisebb időutazásban lehetett részünk, miközben a mai kor emberének érzései és vágyai azonosulni tudtak jócskán elmúlt időkkel ezelőtt élt elődeinek világával.

 

Tamás Attila