Retró Nyíregyháza sorozat 5. rész - A Szabolcs Szálló 1963-ban

Retró Nyíregyháza sorozat 5. rész - A Szabolcs Szálló 1963-ban
Retró Nyíregyháza sorozat 5. rész - A Szabolcs Szálló 1963-ban

Az 1895-ben, Alpár Ignác tervei alapján megépült Korona Szálló neve a második világháborút követően Kossuth Szálló lett, majd 1961-tõl Szabolcs Szálló néven volt ismert, addig, amíg 1971-ben fel nem épült szomszédságában a Szabolcs Hotel modern épülete.

 

Az épületben, az 1960-as években 38 személyre egy- és kétágyas szobák, 10 személy részére pedig közös turistaelhelyezés lehetőségét biztosították. A szálló Dózsa György utcai szárnyában kapott helyet 1950 és 1981 között a József Attila Kultúrház és szintén ezen az oldalon volt a „Kisétterem”, mely reggel 8 órától hajnali 2 óráig volt nyitva. A kép bal oldali hátterében felsejlik a város „zöld szoknyás” villamosa, mely 1969. május 31-ig szállította az utasokat Nyíregyházán, illetve a Takarékpénztár épülete is felbukkan.

 

A fotót a római katolikus templom bejáratánál állva az MTI munkatársa, Sziklai Dezső készítette 1963-ban, a budapesti Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata megbízásából.

 

(Szerző: Holmár Zoltán történész)