Indul a Szarvas utca felújítása is  egy nyertes önkormányzati projekt keretében
Indul a Szarvas utca felújítása is egy nyertes önkormányzati projekt keretében

Egy nyertes önkormányzati projekt keretében indul a Szarvas utca jelentős részének a rekonstrukciója is.

Ennek során megvalósul 430 méter útpálya burkolatának felújítása a csatlakozó utak, bejárók átépítésével, 1622 méteren szegély is készül. 245 méter új gyalog-kerékpárút épül, megszüntetik a gyalog-kerékpárút szakadási pontját a hiányzó átvezetések (akadálymentesített) pótlásával, azaz a Vécsey közig már meglévő szakasz szerves folytatása készül el. Kiépítik a hiányzó közúti átvezetéseket, akadálymentesítik a járdaburkolatot és a kerékpáros létesítményeket, utasváró pavilont telepítenek, szintbe emelik a meglévő közműszerelvényeket, s a beruházás része a szükség szerinti csapadékvíz-elvezetés ki-, illetve átépítése is.

A múlthéten kihelyezték a közlekedési veszélyt jelző és sebességkorlátozó, valamint az új forgalomelterelést jelző táblákat, felfestették az ideiglenes burkolatokat és megkezdődött a kerítések áthelyezése. A kivitelezés félpályás útlezárás mellett történik majd.