Retró Nyíregyháza sorozat 11. rész - A Takarékpénztár épülete 1966-ban

Retró Nyíregyháza sorozat 11. rész - A Takarékpénztár épülete 1966-ban
A Takarékpénztár épülete 1966-ban (Holmár Zoltán magángyűjteménye)

A Takarékpalota a Nyíregyházi Takarékpénztár Egyesület székházaként épült 1912-ben, Hubert József tervei alapján, melynek Rákóczi utcai szárnyán az 1960-as években a Takarékpénztár hatalmas T alakú cégére volt látható. Az épület földszinti részén az 1951-ben megnyílt Csemege Áruház kapott helyet, amely még az 1960-as években is a város legnagyobb alapterületű üzlethelyisége és kávézója volt. Az előtérben csupán egy kék-fehér Wartburg 311-es gépkocsi képviseli az autóforgalmat. A kép hátterében a Beloiannisz tér és a kis állomás épülete látható. 

A fotót Bakonyi Béla készítette  a budapesti Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata megbízásából.

 

(Szerzõ: Holmár Zoltán történész)