Rendőrségi országos összesítő - Az előző nap eseményei számokban
Rendőrségi országos összesítő - Az előző nap eseményei számokban

Magyarország területén a 2020. augusztus 21-én a 0 óra és 24 óra közötti időszakban a rendőrök 34 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, melyből 1 halálos kimenetelű közlekedési balesetben 1 személy vesztette életét, 9 súlyos és 24 könnyű sérüléssel végződött.

A szolgálatot ellátó állomány összesen 158 személyt fogott el, közülük 17 főt az ellenük érvényben lévő körözés alapján, 119 főt bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 204 személyt állítottak elő, köztük 99 főt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt és további 36 személyt ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedés 122 esetben történt.

Magyarország területén ezen a napon a rendőrök és a katonák 86 jogellenesen tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron. A rendőrök 76 főt megakadályoztak az ország területére történő belépésben a magyar-szerb határon.

Magyarország területén 2 fő határsértőt fogtak el a rendőrök.

 

police.hu