Rekordszámú érdeklődő töltötte a húsvétot a Nyíregyházi Állatparkban!

Rekordszámú érdeklődő töltötte a húsvétot a Nyíregyházi Állatparkban!
Több mint 30.000 látogatót fogadott a sóstói intézmény!

Rekordszámú érdeklődő töltötte  a húsvétot a Nyíregyházi Állatparkban, több mint 30.000 látogatót fogadott a sóstói intézmény!

Nem meglepő az adat, hiszen a 35 hektáros területen - mely kontinensenként mutatja be Földünk élővilágát - több mint 5000 állat tekinthető meg, melyek közül számos, az országban csak itt, a Nyíregyházi Állatparkban látható.

Sorra születnek az állatkölykök is, melyek nagy sikerrel vonzzák a látogatókat, az elmúlt néhány hétben többek között maki kölykök, teve csikók és kenguru bébik születtek, de az idei év sztárbébijei egyértelműen „nehézsúlyúak".

 

Óriási népszerűségnek örvend az ország első indiai orrszarvú bébije, aki féléves lesz s már ismerkedik a külső kifutóval is, valamint a szintén ritkaság számba menő afrikai elefántborjú, aki a szintén itt született tavaly.

Igen kedvelt volt a húsvéti négy nap alatt a fóka bemutató, a tevegelés és a makierdő is.