Raonic állította meg Fucsovics Marcit - A nyíregyházi teniszező nagyot küzdött

A 16 közé jutásért lépett pályára az Ausztrál Openen Fucsovics Márton. A nyíregyházi teniszező az első szettben remekül játszott, és csak a rövidítésben dőlt el a játszma. Raonic kemény adogatásai jelentették a legfőbb fegyvert a világranglista 14. helyezettje számára. A második felvonás elején Fucsovics elvette a kanadai adogatójátékát, de a következő játékban Raonic is ezt tette. 6-5-nél aztán Marcinak ismét sikerült a bravúr, így nyerte a szettet. A harmadik játékrészben már nagyon érződött Fucsovicson, hogy az előző két meccse 4-4 órás volt. Ápolást is kért, de a fáradtság miatt már nem tudott úgy koncentrálni, bár szép pontokat így is szerzett, a helyszínen lévő magyar szurkolók nagy örömére. Végül a kanadai győzött, és a 16 közé jutott. 


 

AUSTRALIAN OPEN, Melbourne, (kemény pálya, 80 000 000 ausztrál dollár összdíjazás) 
FÉRFI EGYES
3. FORDULÓ (a 16 közé kerülésért)
Fucsovics Márton–Milos Raonic (kanadai, 14.) 6:7 (2–7), 7:5, 2:6, 2:6