Rangadót nyert a NYIKSE - legyőzte a Debrecent az NB-II-es kosárcsapat

A szerdai rangadón a kosárlabda NB-II-ben nagyszerűen kezdett a Sunshine-NYIKSE. Az első negyed végére sikerült ellépnie ellenfelétől a nyíregyházi együttesnek, majd a nagyszünetre már 13 pont volt az előny. A harmadik negyed végére viszont felzárkózott a Debrecen, majd hazai oldalon Tisza megsérült, Nagy kipontozódott, majd amikor kiegyenlített az ellenfél, a csapat egyik legjobbját Befahy Gauthiert provokálta az egyik debreceni játékos, aki elvesztette a fejét és heves reklamálása miatt kiállították. Úgy tűnt, hogy a mérkőzés 5 perccel a vége előtt kicsúszik a nyíregyháziak kezéből. Ekkor már a hazaiak két nagy öregje Savic és Asztalos is elfáradt, de a fiatalok az ulolsó 2 percekben kitették a szívüket- lelküket és együtt, csapatként küzdve sikerült 5 pont különbséggel megnyerni a mérkőzést. 

Sunshine NYIKSE - DEAC-Campusfesztivál 92-87 (26-19; 25-19; 17-28; 24-21)

Pontszerők: Savic B - 19/3, Sipos T - 11 / 9, Tisza B - 11 / 9, Asztalos I - 20, Befahy G - 9/3, Nyiri P - 6, Nagy D - 9 / 3, Földesi N - 7/3, Szabó B -, Nádasi N -, Zajacz K -, Gacsalyi P -

Edző: Kovács Tibor