Rangadót nyert a NYÍKSE Debrecenben - Izgalmas meccs az NB-II-ben

Két veretlen csapat találkozott a férfi kosárlabda NB-II-ben. A Sunshine NYÍKSE a DEAC II. vendége volt, és a hajdúságiak az első negyeden kihasználták, hogy a nyíregyháziak szellősen védekeztek, így tíz ponttal is megléptek.  A folytatásban rendezte  a NYÍKSE a sorokat, ekkor viszont támadásban volt sok a pontatlanság, így a nagyszünetben a házigazda 41-35-re vezetett. A harmadik negyedben viszont jobban kezdtek a mieink, a vezetést is sikerült átvenni, de végig szoros volt az állás, így 57-55-el indult az utolsó játékrész.  Óriási izgalmakat tartogatott az utolsó negyed, hol az egyik, hol a másik gárda állt jobban. Zajácz Krisztián és Kósa Tamás keze viszont kritikus helyzetekben sem remegett meg a végén, így a NYÍKSE mérlege maradt százszázalékos.

 DEAC II – Sunshine NYÍKSE  69-72 (27-18, 14-17, 16-20, 12-17)

NYÍKSE: Befahy 16, Kósa 9, Tisza 2, Asztalos 13, Földesi 14/12

Csere: Bíró 5/3, Zajácz 10, Csirpák 3

Edző: Kovács Tibor