Programkavalkád Nyíregyházán - Mikor? Hol? Mi lesz? A cikkből kiderül!

Programkavalkád Nyíregyházán - Mikor? Hol? Mi lesz? A cikkből kiderül!
Programkavalkád Nyíregyházán

A CSIRIPTANYA PROGRAMJAI a Móricz Zsigmond könyvtárban: szeptember 6-án 15.00–17.00: papírhajtogatás (fagylalt). 8-án 15.00–17.00: muffinpapírból sütemény készítése.


FESTMÉNYKIÁLLÍTÁS. Pelyvás Gyöngyi festménykiállítása a Móricz Zsigmond könyvtárban. Megnyitó: szeptember 6-án 16.30-tól. Megnyitja: H. Németh Katalin grafikusművész. Megtekinthető: szeptember 24-éig.


CIMBORA TALÁLKOZÓ szeptember 7-én 10.00 órától a Móricz Zsigmond könyvtárban.


MAKACSKA KAKASKA. A Burattinó Bábszínház előadásai – szeptember 7-én 16.00: Makacska kakaska. 8-án 10.00: Nyuszikaland. Helyszín: Korzó Bevásárlóközpont, B épület II. emelet.


MOZIKVÍZ. A Krúdy Gyula Art Mozi filmbarátok jelentkezését várja szeptember 9-én induló játékára. Téma: mozi- és tévésorozatok 2000-től. A játék részletei: drabancz.robert@nye.hu, www.krudymozi.hu.


RINGATÓ – vedd ölbe, ringasd, énekelj! – foglalkozás szeptember 10-én 10.00 órától a Móricz Zsigmond könyvtárban. Vezeti: Ferenczné Endresz Klára.


IDŐSEK AKADÉMIÁJA című ismeretterjesztő sorozat a Római Katolikus Plébánia és Társszékesegyház dísztermében. Szeptember 10-én 14.00: A vizelettartási zavarok kialakulása, a megelőzés lehetőségei, a kezelés lehetséges formái. Előadó: dr. Aliné Maróti Rita intimtorna-tréner.


OLVASÓKÖR-TALÁLKOZÓ. A Móricz Zsigmond Olvasókör találkozója szeptember 10-én 16.00 órától a Móricz Zsigmond könyvtárban.


Őszi tárlat – megyei képzőművészeti kiállítás. Megnyitó 2019. szeptember 13., 11.00 órától a Váci Mihály Kulturális Központban, Nyíregyháza, Szabadság tér 9. Megnyitja: Dr. Ulrich Attila. A kiállítás október 13-ig tekinthető meg!


SAKKSZAKKÖR szeptember 11-én 16.30-tól a Móricz Zsigmond könyvtárban. Vezeti: Somogyi Józsefné.


LÉPTEIM NYOMA – Csoma József jubileumi festménytárlata a Városmajori Művelődési Házban. Megnyitó: szeptember 11-én 17.30-tól. Megnyitja: dr. Drótos Richárd. Gitáron közreműködik: Beri Áron.


JAZZ, JAZZ, JAZZ! – a Csernák Jazz Trió műsora szeptember 11-én 18.00 órától a Városmajori Művelődési Házban.


KIÁLLÍTÁS. Petróczi Viktória Úton útfélen a hit című kiállítása a Móricz Zsigmond könyvtárban. Megnyitó: szeptember 12-én 16.30-tól. Megnyitja: Oncz Illés író. Közreműködik: a Kemecsei Hangvarázs Énekkar, Illyés Péter előadóművész. A tárlat megtekinthető: szeptember 27-éig.


KEREKÍTŐ foglalkozás szeptember 13-án 10.00 órától a Móricz Zsigmond könyvtárban. Vezeti: Szikora Csilla.


„ÖRÖKÖS FÉNYJEL” – EMLÉKMŰSOR Ratkó József halálának 30. évfordulójára szeptember 13-án 16.30-tól a Móricz Zsigmond könyvtárban. Előadók: Abonyiné Antal Anna, Torma Mária, Dinnyés József.


LINNER DOKTOR – egy nem mindennapi orvos története, Bunda Fehér Rita filmje a kárpátaljai dr. Linner Bertalanról – a Beregszászért Alapítvánnyal közös szervezésben – szeptember 13-án 16.30-tól a Városmajori Művelődési Házban.


VERS – FORMÁBAN – Kádas Szilvia PhD illusztrátor, grafikusművész, New York állam egyetemének (SUNY-Cortland) tervezőgrafika tanárának kiállítása a Nyíregyházi Városi Galériában. Megtekinthető: október 9-éig, keddtől szombatig 9.00–17.00 óra között.


ÖSZTÖNDÍJASOK KIÁLLÍTÁSA. Nyíregyháza MJV 2018. évi Képzőművészeti Ösztöndíjasainak kiállítása a Pál Gyula Teremben. Kiállító művészek: Gabulya Márta keramikus iparművész, Balogh Géza festő- és szobrászművész, Boros György fotóművész. Megtekinthető: október 10-éig.