Pótkerékbe rejtett csempészett cigarettát találtak Tiszabecs és Sonkád települések között

Pótkerékbe rejtett csempészett cigarettát találtak Tiszabecs és Sonkád települések között
Pótkerékbe rejtett csempészett cigarettát találtak

A Kölcsei Határrendészeti Kirendeltség járőrei 2019. június 7-én Tiszabecs és Sonkád települések között ellenőrzés alá vontak egy személygépkocsival közlekedő 45 éves ukrán-magyar kettős állampolgárságú férfit.

A jármű átvizsgálása során felmerült a gyanú, hogy abban jövedéki termék van elrejtve, ezért a rendőrök kiértesítették a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársait. A helyszínre érkező pénzügyőr a gépkocsit szolgálati kutya segítségével alaposan átvizsgálta, és megállapította, hogy a csomagtartóban elhelyezett pótkerék nagy valószínűséggel cigarettát rejt. Az ellenőrzést a tiszabecsi határátkelőhelyen folytatták, ahol a pótkereket megvágva 358 doboz csempészett cigarettát találtak. Az ötszázezer forintot meghaladó értékű dohányárut szállító járművezetővel szemben a további eljárást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal folytatja.

 

police.hu