Otthon tartotta a Paks a pontokat

"A szerdai győzelem után bizakodva várhattuk a szombati találkozót, még ha lehetett is tudni, hogy Pakson nem lesz könnyű dolgunk. A hazaiak kezdtek nagyobb energiával, az első két percben egy dobásig jutottunk, az sem volt jó helyzet, így 6–0-nál időt kértünk. ASE-tripla után Bazsó Brúnó szerezte az első kosarunkat. Még három perc sem telt el, másodszor fújtak ellenünk támadóhibát, Darko Radulovic nem is fogadta el az ítéletet, reklamálásért technikait kapott. Egy perccel később jött az újabb hasonló fault. Idővel paksi oldalra is fújtak kettőt, így öt perc alatt már összesen öt támadóhibát láttak a játékvezetők.
A negyed derekára kezdett összeállni a védekezésünk, ráadásul Bazsó Brúnó egy, majd Kass Balázs két hármast dobott. A Paks Eilingsfeld János szerencsés triplájával lendült túl a holtponton. A csereként beállt DeMarco Dickerson azonnal megvillant egy nagy blokkal, kicsivel később nagyon nehéz ziccert is értékesített, így is hátrányból várhattuk a második negyedet.
Kiss Benedek is beköszönt távolról, de hiába védekeztünk jól, összességében nem mentünk vele sokra, mert rengeteg labdát adtunk el: felállt védelem ellen és gyors indítás közben is pontatlanok voltunk. Paul Atkinsonra nem volt ellenszerünk, ám a félidő végére nem csak vele gyűlt meg a bajunk. A sok eladott labdát megbüntette az Atomerőmű, amely a nagyszünetre tizenkét pontos előnybe került.
A harmadik negyed elején Bazsó Brúnó triplájával jöttünk közelebb, majd Darius Perry egymás után kétszer szerzett labdát, amiből bedobta az első pontjait. Idő közben Kass gyorsan begyűjtötte a negyedik személyi hibáját, Bazsó viszont nem állt meg, három büntetőt is értékesített (43–37). Sajnos a zárkózás nem tartott sokáig, a Paks zsinórban szerzett kilenc ponttal újra ellépett.
Hiába hajtottunk, a fordulópontokból rendre rosszul jöttünk ki, így volt a játékrész végén is, amikor Milos Grubor bevágott egy triplát, majd az utolsó etap elején további négy hazai pont született, amivel ellépett a Paks (68–49). Igyekeztünk ezután is, jött hármas Dickersontól, Rytis Pipiras és Kass Balázs többször is eredményes volt, de csak rohanunk az eredmény után és az sem segítette a helyzetünket, hogy kilenc és fél percig csupán ellenünk fújtak faultot. Túl sok hibával játszottunk ezen a napon, ami idegenben nem fér bele.
Legközelebb jövő szombaton, az Oroszlány ellen javíthatunk hazai pályán." - tudósított a Hübner Nyíregyháza BS közösségi oldalán. 


TIPPMIX NB I/A, 18. FORDULÓ
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 82–65 (18–13, 21–14, 24–22, 19–16)
Paks, v.: Kapitány, Farkas, Kovács.

ASE: Edwin 22/6, Buckingham 6/3, Pajor 2, Eilingsfeld 20/6, Atkinson 20. Csere: Grubor 6/6, Taiwo 2, Karosi 2, Csizmadia, Géringer 2, Kékesi. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Nyíregyháza: Kass 14/12, Perry 6, Bazsó 11/6, Pipiras 14/6, Williams. Csere: Copes 8, Dickerson 9/3, Szobi, Kiss 3/3. Vezetőedző: Darko Radulovic.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 9–0, 6. p.: 11–11, 9. p.: 18–11, 12. p.: 18–15, 16. p.: 29–20, 18. p.: 37–23, 20. p.: 39–27, 24. p.: 43–37, 25. p.: 46–41, 26. p.: 54–41, 28. p.: 57–47, 31. p.: 68–49, 36. p.: 73–62.