Összefogás egy kisfiú gyógyulásáért - a Nyíregyháza Spartacus is szeretne segíteni

Összefogás egy kisfiú gyógyulásáért - a Nyíregyháza Spartacus is szeretne segíteni

Biztos sokan értesültek már Zentéről, a 1,5 éves kisfiú a gerincvelői eredetű izomsorvadás legsúlyosabb vállfajában, az SMA1-ben szenved. Zente gyógyulására egy esély van, ez a Zolgensma nevű nemrégiben engedélyezett génterápiás gyógyszer, amivel egy, a génhibát kijavító vírust juttatnak a szervezetbe. A Zolgensma a világ legdrágább gyógymódja, ára 2,1 millió dollár, vagyis közel 700 millió forint. Zente szülei létrehoztak egy alapítványt, aminek segítségével reméljük összegyűjthetik a kezelés árát, azonban erre csupán fél évük van, hiszen ez a kezelés a gyermek 2 éves koráig alkalmazható!

A Nyíregyháza Spartacus FC játékosai és stábja is szeretene az ügy mellé állni, A klub Facebook oldalán lehet licitálni egy, a játékosok által dedikált Szpari mezre, az ebből befolyó összeget pedig eljuttatjuk a családnak. Licitálni szeptember 30-ig lehet hozzászólásban a klub Facebook oldalán. 

A labdarúgó klubok közül várhatóan több is csatlakozik a kezdeményezéshez, a Kazincbarcika szintén hasonló árverést indít.  

A szülők által kezelt Összefogás Zentéért Alapítványnak a következő lehetőségeken tudnak segíteni!

Összefogás Zentéért Alapítvány (OTP Bank Magyarország)
Számlaszám: 11731001-23120178
International account number: HU06117310012312017800000000
SWIFT/BIC: OTPVHUHB

PayPal (Györök Attila Zente apukája) :
https://www.paypal.me/OsszefogasZenteert?fbclid=IwAR17gdqUe7eBpCbiTU_R2j7gXwzp4x3o8U5owmfEFZ4YteEvKnGfP1QL6Xo

Gofundme euro (Budafoki Mira) :
https://www.gofundme.com/f/help-zente-to-live-a-long-carefreesma-free-life?fbclid=IwAR2SM0xOW8Y2Cj-beUXrxf7cCS1jUzVC6kE11TlUT4GzlvUMnyIWMIkPmkI

Gofundme font (Balázsi Renáta):
https://www.gofundme.com/f/23kcu-medicine?fbclid=IwAR1We1sARvKkCL4plKlfQetXPTUqz9AQjrR6wkM4FybbNDXjzkhF0_NjIhc