Bringaváros 7.1 – 71 kilométernyi kerékpárút felfedezése vár a tekerőkre!
Fotó: Kohut Árpád

Immár 2. alkalommal kerül megrendezésre a 11 településrészt és a belvárost összekötő családi szabadidős sportrendezvény Nyíregyházán, a Bringaváros 7.1.

A rendezvény célja: a 71 km városi kerékpárút hálózat felfedezésével eljutni a különböző városrészekbe, az egészséges életmód, a mozgás népszerűsítése és a közösségi élet erősítése.

A rendezvény a városi összefogás újabb bizonyítéka: a társszervező Bringasziget és a szponzorok mellett a városrészekben több tucat civil szervezet aktív közreműködésével gazdag programok várják 9.00-14.00 között az ott élőket és a kerékpáron megérkezőket. 

A sajtótájékoztatón készült további képek megtekintéséhez kattintson a fotóra!

Fotó: Kohut Árpád

tavalyi 7 városrészhez csatlakozott idén 4 újabb: Hímes-Városmajor, Érkert, Malomkert és Korányi, így minden városrészben élő megtalálhatja a számára legközelebb eső regisztrációs pontot. Körzetenként az első 100 fő regisztráló körzete pólóját veheti át és reméljük nagyon sokan érkeznek meg a Kossuth térre 14.00-17.00 között a beváltó pontokhoz (2018-ban 1000 főt meghaladta a távot részben vagy teljesen teljesítők száma, idén a cél: 1500-2000 fő).

Idén összesen 12 regisztrációs és 6 szponzori pont, azaz összesen 18 helyszín várja a kerékpárosokat. Pontos helyszínek a mellékelt plakáton és menetlevélben olvashatók.

Díjak:

- „A leggyorsabb településrész” címet nyeri el és 1 évig a vándorserleg büszke tulajdonosa az a településrész, ahol a legtöbb km-t tekerik a regisztrációs ponton kihelyezett görgős kerékpárba (a 2018-as vándorserleg győztese Jósaváros volt 132 kmrel)

- „A legaktívabb iskolák” díja idén egy 300.000,- Ft értékű 1 napos kerékpárút Szatmárnémetibe az Önkormányzat felajánlásában

- a mind a 18 pecsétet összegyűjtők között tombolasorsolás lesz- fődíj: a BringaSziget által felajánlott kerékpár

- „Kerékpár szépségverseny” – a versenyre 9.00-10.00 között a Kossuth téren lehet regisztrálni és 10.00-16.00 között a www.nyiregyhaza.hu oldalon online lehet szavazni a nap folyamán. Fődíj: 30.000 Ft értékű vásárlási utalvány

Kapcsolódó galéria

Bringaváros 7.1 – Hasznos infók