Óra a tóparton – Az is kiderült, miért érdemes nádat vágni!

Már 14, 2025

A Bujtos élővilágát és a nádvágás jelentőségét ismerhették meg kisiskolások szerdán. A Mórából és a Petőfiből érkezett harmadikos gyerekeknek az egyik hajóról dolgozó nádvágó tartott előadást, majd természetismeret-órán is részt vettek. Az úgynevezett ÖKOsuli órát a „Kincsek a természetben” program keretében tartották meg, melyet az általános iskolák a NYÍRVV-vel és a Nyíregyházi Egyetemmel közösen szerveznek meg.    

„Ez az alsó kasza vágja a nádat, a felső kettévágja…” - Borbély Sándor tartott kiselőadást a nádvágó hajóról szerda délelőtt a Bujtoson. Izgatott szempárok követték a bemutatóval tarkított beszámolót a partról. A Móra és a Petőfi iskolából két alsós osztály érkezett, ők tanulták meg, hogyan, milyen eszközökkel és miért vágják a nádat minden évben. A 8 éves gyerekek azt is elmondták, mit jegyeztek meg az előadásból.  

„Negyvenéves a hajó és kézzel készült, meg ilyenek…”

Miután mindent megtudtak a nádvágó hajóról, interaktív természetismeret-órán vettek részt a gyerekek, itt is fontos információkkal gazdagodtak arról, hogyan kell megóvni a környezetünket.  

„Szelektíven gyűjtjük a szemetet, meg ültetünk fákat” – magyarázta a 8 éves Hegedüs Viktória. 

A Móra és a tagintézménye Petőfi Ökoiskola. Ez azt jelenti, hogy kiemelt figyelmet fordítanak a természetvédelemre. A Kincsek a természetben című programok 10 éve indították útjára, azóta számos gyerek ismerkedett meg például a Bujtos élővilágával. A tanárok azt mondják, ezek a

„-Nagyon nagy örömmel jönnek a gyerekek, alig várják ezeket a programokat és sokkal mélyebb tudást szereznek ezáltal, hogy testközelben megfoghatják, megnézhetik, a természetes élőhelyükön ismerkedhetnek meg ezekkel az élőlényekkel, az életközösséggel, a madarakkal, a növényekkel, az állatvilággal”

- tette hozzá Pucsok Attiláné Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor Tagintézmény tanítónője.

A Kincsek a természetben programról az is kiderült, hogy a Móra és Petőfi iskolák a NYÍRVV-vel és a Nyíregyházi Egyetemmel közösen valósul meg.

Kapcsolódó galéria

Nádvágási technikai bemutató a Bujtoson

Előző hír
Így előzze meg az online csalásokat! – Segít a rendőrség
Következő hír
Tudja, hogyan fog kinézni a megújult Bánki? - Kezdődnek a felújítási munkálatok

Kapcsolódó híreink