Online rekordkísérlet a Nyíregyházi Cantemus Kórussal! - Virtuális kórus alakul

Online rekordkísérlet a Nyíregyházi Cantemus Kórussal! - Virtuális kórus alakul
Online rekordkísérlet a Nyíregyházi Cantemus Kórussal! - Virtuális kórus alakul

Bár idén rendezték volna meg a XIII. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivált Nyíregyházán, a világjárvány miatt most ez (is) elmarad. A szervezők azonban nem adták fel a közös éneklés örömét: online rekordkísérletet hirdetnek. Szeretnék, ha 30 nap alatt minél több ember elénekelné az István, a király című rockopera „Felkelt a napunk” című dalát.

– Amikor végleg eldőlt, hogy az idén esedékes XIII. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivált a világjárvány miatt nem tudjuk megrendezni, még nem sejtettük, hogy merre tovább. Törtük a fejünket, hogy lesz most? Aztán egyszer csak megfogant egy ötlet, egy felvetés, hogy mi lenne, ha mégsem adnánk fel az augusztus 15-tõl augusztus 21-ig tartó nagy nemzetközi együttlét, a közös éneklés örömét? Mi lenne, ha ebből az elkeserítő helyzetből születhetne egy rekord, ami Nyíregyháza lakosainak örömet és sikert hoz? – tudtuk meg Szilágyi Szilárdtól, a Cantemus PR-referensétől, aki hozzátette, ezért döntöttek úgy, hogy rekordkísérletet hirdetnek. A cél, hogy 30 nap alatt minél több ember énekelhesse az István, a király rockopera, „Felkelt a napunk” dallamát! Ehhez mindössze annyit kell tenni, hogy felkeresik a fel­kelt­anapunk.hu oldalt, követik az ott leírtakat és elkészítik a saját felvételüket laptopon, tableten vagy mobiltelefonon, otthon, családban vagy barátok közt, fiatalok és idősek egyaránt.

  • A rekordkísérlet július 22-én indul hivatalosan és augusztus 20-án fejeződik be, de a felkeltanapunk.hu oldalon már most lehet gyakorolni. A rekordkísérlet indítása után, az online felület rögzíti az elkészített felvételeket, majd a küldés gombra kattintva elküldi azokat a szerverre, ahol tárolódnak a rekordkísérlet befejezését követő 30 napig. Utána törlődnek a rendszerről. A beérkezett felvételekből egy rekordkísérleti mozaikvideó készül, amit nyilvánosan augusztus 20-án mutatunk be Nyíregyházán, a Kossuth téren, nemzeti ünnepünk alkalmából, majd ezt követően a Cantemus Facebook- és YouTube-csatornáján is elérhető lesz! A videó bemutatása hivatalosan a város augusztus 20-i műsorának része, ahol élőben is csatlakozhatunk a közös énekhez.
  •  

Virtuális kórus alakul

A szervezők hangsúlyozzák, hogy a Cantemus rekordkísérlete nem megdönteni akar egy létező magyarországi rekordot, hanem felállítani! Reményeik szerint sokan ott lesznek majd a virtuális kórus tagjai között, együtt a Cantemus énekeseivel, akik – legyenek bármerre a nagyvilágban – együtt éneklik az István, a király rockopera „Felkelt a napunk” dallamát!

Rekordkísérleti pontok

Július közepétől a Cantemus énekesei Nyíregyháza számos pontján segítséget adnak azoknak, akik esetleg bizonytalanok.

2020. 07. 25.   Nyíregyházi Állatpark 12:00–14:00

2020. 07. 26.   Nyíregyházi Tófürdő 16:00–18:00

2020. 08. 01.   Búza téri piaccsarnok 8:00–10:00

2020. 08. 02.   Sóstó, Székelykapu 16:00–18:00

2020. 08. 08.   Kossuth tér 16:00–18:00

2020. 08. 09.   Aquarius Parkfürdő 16:00–18:00

2020. 08. 15.   Kodály Zoltán Általános Isk. 18:00–20:00

2020. 08. 16.   Korzó Bevásárlóközpont 16:00–18:00