Olvasói fotók – Idén már januárban kibújtak a tavasz hírnökei Nyíregyháza közelében
Olvasói fotó

A tavalyi évben február 3-án érkeztek fotók kedves olvasóinktól szerkesztőségünkbe, akkor még néhány hete hólepel borította azt a nyírségi kiskertet, ahol megjelentek a hóvirágok.

Nyíregyházától néhány kilométerre van egy kiskert, ahol már most éledezik a természet. Noha az időpont még korai, és messzinek tűnnik a meteorológiai tavasz, a tavasz első hírnökeként is nevezett hóvirágok már kibújtak a földből. 

Egy olvasónk küldte a fotókat a nyíló hóvirágokról szerkesztőségünkhöz, aki azt is elárulta, néhány napja fedezte fel a tavasz első hírnökeit a kiskertben. Az apró virágot 2017-ben Az év vadvirágának választották, a mocsári gólyahírrel és a turbánliliommal szemben aratott sikert a szavazáson. 

 

Köszönjük a fotókat!