Olvasói fotók a nyíregyházi hóhelyzetről – Már a mellékutakon is járnak a hótolók

Olvasói fotók a nyíregyházi hóhelyzetről – Már a mellékutakon is járnak a hótolók

A NYÍRVV Nonprofit Kft. először a tömegközlekedési és főutakon végzi a munkálatokat, majd a bekötő- és mellékutak következnek, legvégül a kevéssé forgalmas burkolt és burkolat nélküli utak zárják a sort.

A fotókon szereplő mellékutcába az időjárási viszonyokhoz képest hamar eljutottak a munkagépek és rövid időn belül járhatóvá tették az úttestet.

A hóesés kezdetekor az első fázisban alásózás művelete történik 1-3 cm vastagságnál a hó letapadásának megelőzése érdekében, így az nem tud jégréteggé képződni. Ezt követően, ha a hó vastagsága eléri az 5-6 centimétert, a Társaságunk munkatársai újra elindulnak a hókotró gépekkel, letolják a havat, latyakot és újrasózzák a felületeket.

– osztotta meg a közérdekű információkat a NYÍRVV Nonprofit Kft.

A NYÍRVV munkatársai azt is elmondták, a hókotró gépek körzetekre bontva kezdik el munkálataikat, az első és második körzet egy hószolgálati gépnek 6-8 órát vesz igénybe. A harmadik és negyedik körzet bejárása pedig 7-9 órát ölel fel, így kérik minden úton levő türelmét.