Olimpiai dobogósoktól vehették át az érmeket a nyíregyházi birkózók

Olimpiai dobogósoktól vehették át az érmeket a nyíregyházi birkózók

Az Mr.Tus Birkózó Akadémia egykori növendékei , a Tokiói Olimpia Arany és Ezüst érmese Lőrincz Tamás és Lőrincz Viktor adta át az érmeket a Nyírsport SE birkózó palántáinak hétvégén, a Szentes megrendezett területi Diákolimpiai döntőn. Az új rendszernek köszönhetően talán a legnehezebb régióból, (a Dunán innen minden megye) a Keleti területről érkezett egyesületek között kellett helytállniuk a Nyírsport SE versenyzőinek. Diák II és Diák I korosztályban négy versenyzőt nevezett Pocsai István edző. Kiss Korvin a legnépesebb súlycsoportban, nem túl szerencsés sorsolás mellett, sajnos nem jutott be a nyolcad döntőbe. Maros István bár az első mérkőzését elveszítette a későbbi aranyérmes ellen, a vigaszágon a bronzmeccsig menetelt, ahol 20 mp alatt tussal győzte le ellenfelét, így a bronzérem mellett a továbbjutást is kiharcolta.

Pécsi Kevin 69Kg egy vesztes és két győztes mérkőzés után szintén a harmadik helyen végzet, míg Vágner Patrik Diák I 63 Kg-ban ugyancsak felállhatott a dobogó 3. fokára.
Diákolimpia Területi:

Diák II

32 Kg Maros István 3.hely

69 Kg Pécsi Kevin 3.hely

Diák I

63 Kg Vágner Patrik 3.hely