Érmek Egerből - Jól szerepeltek a senior úszók a versenyen

Két héttel az országos bajnokság után újból rangos senior versenyen vettek részt a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői. A hétvégén Eger adott otthont a XVI. Bitskey Aladár Nemzetközi Senior Úszó Emlékversenynek az “Egri Csillag” jegyében. A viadal a nemrég elhunyt olimpiai ezüstérmes mellúszó, az egri uszoda első igazgatója, Vermes Albán tiszteletére kiírt emlékszámmal kezdődött. A korcsoportfüggetlen verseny férfi kategóriáját Cseh Imre nyerte, míg a nőknél Dr. Szokol Dianna állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A nyíregyházi szempontból remekül induló verseny ugyanígy folytatódott, hiszen összesen egyéni számokban 12 arany, 12 ezüst, 6 bronz, valamint váltókban 2 arany- és 1 bronzérmet szerzett a csapat. Az értékes további helyezésekkel együtt a résztvevő 32 csapatból a csapatverseny 5. helyén végzett Nyíregyháza.

Az érmes helyezések:

Cserés Miklós (6 első, 1 második, 1 harmadik hely)

(400 m gyors 1. hely, 200 mell 1. hely, 100 mell 1. hely, 200 vegyes 1. hely, 50 gyors 1. hely, 50 hát 1. hely, 50 pille 2. hely, 50 mell 3. hely)

Dr. Szokol Dianna (2 első, 1 másodi hely)

(200 m mell 1. hely, 400 m gyors 1. hely, 200 m vegyes 2. hely)

Cseh Imre (2 első, 3 második, 1 harmadi hely)

(200 m mell 1. hely, 100 m mell 1. hely, 100 m pillangó 2. hely, 50 m mell 2. hely, 200 m vegyes 2. hely, 50 m pillangó 3. hely)

Bódi Szabolcs (1 első, 2 második, 1 harmadik hely)

(100gyors 1. hely, 50pille 2. hely, 100 pille 2. hely, 50 gyors 3. hely)

Hajdu Gyula (1 első, 2 második hely)

(100 hát 1. hely, 50 pille 2. hely, 50 hát 2. hely, 200 vegyes 3. hely)

Hudáky Zoltán (4 második, 1 harmadik hely)

(200 mell: 2. hely, 50 mell: 2. hely, 200 vegyes: 2. hely, 100 mell: 2. hely, 50 gyors: 3. hely)

Gazda Zsuzsanna (2 harmadik hely)

(200 mell 3. hely, 50 hát 3. hely)

4×50 m férfi gyorsváltó: 1. hely (Bódi Szabolcs, Hajdu Gyula, Hudáky Zoltán, Cserés Miklós)

4×50 m férfi vegyesváltó: 1. hely (Hajdu Gyula, Cseh Imre, Bódi Szabolcs, Cserés Miklós)

4×50 m MIX gyorsváltó: 3. hely (Gazda Zsuzsanna, Miklós Éva, Cseh Imre, Hudáky Zoltán)