Olasz szakaszgyőzelem a Tour de Hongrie-n  - szoros volt a befutó Nyíregyházán

Ismét mezőnybefutót hozott a Tour de Hongrie aktuális szakasza: a Karcag és Nyíregyháza közötti 182 kilométeres etap végén a CCC Team olasz sprintere, Jakub Mareczko ünnepelhetett – akárcsak egy nappal korábban Hajdúszoboszlón. Egyszerre ért a célba a mezőny, az Orosi út után a Bocskai utcán is hatalmas tempót diktáltak a versenyzők. 

- A mai hihetetlen csapatmunkát hozott, egész nap dolgoztak a csapattársaim, csak így sikerült utolérnünk a szökevényeket. Minden tökéletesen alakult a végén – nyilatkozta az M4Sport munkatárásának a szakaszgyőztes Jakub Mareczko.

Nemcsak a sárga, a zöld mez is új gazdára talált, a kétszeres szakaszgyőztes Jakub Mareczko megérdemelten vette át a vezetést a gyorsasági pontversenyben. A legjobb hegyi menőnek járó piros mez maradt a spanyol David Lozanóé (Team Novo Nordisk), a legjobb hazai kerekest illető fehéret pedig továbbra is a válogatott versenyzője, Szatmáry András viselheti.

- 25 év után tért vissza Nyíregyházára a Tour de Hongrie, és a múlt héten a V4 Világkupához hasonlóan most is több százan voltak a célnál. Sok embert érdekel a kerékpározás, ennek megvan a városban az infrastruktúrális háttere is, hiszen egy olyan kerékpárút hálózatunk van, mellyel nem vallhatunk szégyent egy ilyen eseményen sem - mondta Dr. Kovács Ferenc polgármester. 

Az összetett élén változás történt: a szakasz második helyezettje, az ausztrál Kaden Groves (Mitchelton-Scott) állt az élre, a legjobb magyar, Szatmáry András a hatodik helyről várhatja a folytatást.

A viadal negyedik napján a Sárospatak és Kazincbarcika között 180 kilométeres etapra kerül sor. 

EREDMÉNYEK
41. Tour de Hongrie
3. szakasz, Karcag-Nyíregyháza (182 km):
1. Jakub Mareczko (olasz, CCC Team) 3:48:53
2. Kaden Groves (ausztrál, Mitchelton-Scott) azonos idővel
3. Erlend Blikra (norvég, Uno-X Pro Cycéing Team) a. i.
4. Matteo Moschetti (olasz, Trek-Segafredo) a. i.
5. David van der Poel (holland, Alpecin-Fenix) a. i.
6. Itamar Einhorn (izraeli, Israel Start-Up Nation) a. i.
15. Karl Ádám (magyar válogatott) a. i.
17. Orosz Gergő (magyar válogatott) a. i.


Az összetett versenyben:
1. (sárga mezben az Aktív Magyarország díjáért) Kaden Groves (ausztrál, Mitchelton-Scott) 10:14:45
2. Jon Aberasturi (spanyol, Caja Rural-Seguros-RGA) 2 mp h.
3. Lennard Hofstede (holland, Jumbo-Visma) 3 mp h.
4. Emiel Planckaert (belga, Vlaanderen-Baloise) 6 mp h.
5. Gilles De Wilde (belga, Vlaanderen-Baloise) 7 mp h.
6. Szatmáry András (magyar válogatott) a. i.
16. Dina Márton (Kometa-Xstra) 12 mp h.
22. Valter Attila (CCC Team) a. i.
24. Kusztor Péter (Team Novo Nordisk) a. i.

A gyorsasági pontversenyben:
1. (zöld mezben a Skoda és az Europcar díjáért) Jakub Mareczko (olasz, CCC Team)

A hegyi pontversenyben:
1. (piros mezben a Cofidis díjáért) David Lozano (spanyol, Team Novo Nordisk)

A legjobb magyar versenyző:
1. (fehér mezben a Magyar Közút Zrt. és a Bringasport díjáért) Szatmáry András (magyar válogatott)