NYÍRVV: Nyíregyházán is fokozott készenlét lép életbe a hőségriasztás miatt
Fotó: Illusztráció

Életbe lépett az országos tisztifőorvos által elrendelt harmadfokú hőségriasztás az ország egész területén, amely 2022. június 27-én (hétfő) 00.00 órától 2022. június 30-án (csütörtök) 24:00 óráig tart.

Harmadfokú hőségriasztást akkor rendelnek el, ha a napi középhőmérséklet legalább három egymást követő napon eléri, illetve meghaladja a 27 Celsius-fokot. 

Ezért Nyíregyházán is fokozott készenlét lép életbe. A belvárosban a NYÍRVV Nonprofit Kft. által üzemeltetett két párakapu nyújt felfrissülést, mely hideg vizet porlasztva ad enyhülést. A nyári hőségben hűsíti mindazokat, akik átsétálnak alatta.

– 399 közkifolyó működik városszerte, valamint 40 ivókút áll a városlakók rendelkezésére parkok és játszóterek közelében. Társaságunk 10 szökőkutat üzemeltet városunkban. Felhívjuk a figyelmet, hogy ne fürödjenek a szökőkutakban, mert annak tisztítása és a víz fertőtlenítése vegyszerek alkalmazásával történik (algaölő-szer, klór stb.), ezen felül belekerülhet akár por, cigarettacsikk, állati ürülék, szemét is. A nagy melegben ügyeljenek a fokozott folyadékbevitelre! – tájékoztatta szerkesztőségünket a NYÍRVV Nonprofit Kft.