Nyíregyházi vízilabdások a Junior Olimpián!

Az AQUA Sport Egyesület két saját nevelésű játékosa is résztvevője volt az idei Junior Olimpiának ( JO ) az U18-as korosztályban.

Nagy Noel a Redlands Renegades, míg Szakács Vince a Palos Verdes csapatában játszott. A döntőt Kaliforniában San Jose-ban rendezték, ahol az ezüst csoportban Vincéék a 4.helyen, Noelék a 9.helyen végeztek.


A JO az USA legnagyobb vízilabdás rendezvénye, ahol korosztályonként 48 csapat vesz részt. Középiskolák és egyetemek játékos megfigyelői is a helyszínen vannak, így ez kíváló alkalom arra, hogy amerikai ösztöndíj lehetőséget kapjanak a játékosok a közeljövőben.


- Nagy Noel a DVSE, Szakács Vince az UVSE játékosa jelenleg. Büszkék vagyunk mindkettőjükre, igazi példaképek és egy életre szóló élménnyel gazdagodtak - mondta Szakács Roland, az AQUA SE elnöke.