Nyíregyházi tanácsadás - Így óvjuk értékeinket!

Nyíregyházi tanácsadás - Így óvjuk értékeinket!

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai 2019. január 26-án Nyíregyháza egyik forgalmas bevásárlóközpontjába települtek ki, hogy a lakosságot közvetlenül lássák el vagyonvédelmi tanácsokkal. A rendőrök nem csak szóban, hanem szóróanyagok formájában írásban is tájékoztatták az érdeklődőket a leggyakrabban előforduló vagyon elleni bűncselekmények megelőzésének lehetőségeiről. A tájékoztatók legfontosabb üzenete, hogy kis odafigyeléssel és némi anyagi ráfordítással mindenki tehet saját vagyonbiztonsága megóvása érdekében.

 

Kérjük, fogadják meg az alábbi hasznos tanácsainkat:

 

- Minden esetben tartsa zárva a kaput, a bejárati ajtót, még akkor is, ha otthon tartózkodik!

- Ne nyisson ajtót, sem kaput idegennek, még akkor sem, ha az kedvesnek vagy jó szándékúnak látszik!

- Szereltessen biztonsági zárakat lakására, és ha anyagi helyzete lehetővé teszi, riasztót is szereltessen be!

- Mielőtt a lakását elhagyja, győződjön meg arról, hogy annak nyílászárói nem maradtak-e nyitott állapotban!

- Megtakarított pénzét soha ne vegye elő idegen előtt!

- Értékeiről készítsen házi leltárt, feltüntetve azok egyedi jellemzőit, azonosító számát!

- Amennyiben bűncselekményt észlel, azonnal hívja a rendőrséget a 112-es segélyhívón!

police.hu