Nyíregyházi Járási Ügyészség – A Búza téren tombolt, két héten belül elítélték

Nyíregyházi Járási Ügyészség – A Búza téren tombolt, két héten belül elítélték
Fotó: Illusztráció

A Nyíregyházi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állította azt a fiatal nyíregyházi férfit, aki augusztus közepén hajnalban Nyíregyháza belvárosában szórakozott, majd az elfogyasztott alkohol hatására magából kikelve tombolt a Búza téren.

A fiatal férfi családtagjaival az egyik szórakozóhelyen italozott, majd hajnalban kiment egy cigarettát elszívni. Ekkor felidegesítette magát, majd hangosan, artikulálatlanul üvöltözni kezdett, miközben kezével a testén lévő pólót leszaggatta. Ezt észlelték a közelben járőröző rendőrök, és cselekménye abbahagyására szólították fel. A vádlott azonban a rendőri felszólításnak nem tett eleget, ehelyett tovább üvöltözött, valamint az úttest szélén lévő áramkábeles dobozba is több alkalommal belerúgott.

A rendőrjárőrök kénytelenek voltak a magából kikelt férfit megbilincselni, és garázdaság miatt előállítani.

A fiatalember elismerte és megbánta tettét, ezért az ügyészség gyorsított eljárásban már bíróság elé is állította. Az ügyészi indítvánnyal egyezően a járásbíróság 1 év próbára bocsátotta, valamint a bűnügyi költséget is neki kell viselni.