Nyíregyházára látogatott Izrael magyarországi nagykövete – Fotókiállítást nyitott meg
Előadással egybekötött kiállításmegnyitót tartottak a Bethlen Gábor Iskolában

Nyíregyházára látogatott Izrael magyarországi nagykövete. A Bethlen Gábor Iskolában megnyitotta az idén függetlenségének 71. évfordulóját ünneplő zsidó államról szóló fotókiállítást.

Az intézményben előadást is tartott, majd kötetlenül beszélgetett a tanárokkal és a diákokkal. A délutáni órákban pedig a nyíregyházi zsidó hitközség vendége volt.

Yossi Amrani Izrael magyarországi nagykövete elmondta, azért jött Nyíregyházára, hogy megünnepeljük Izrael 71. évfordulóját, ami egy nagy lehetőség, hiszen itt is vannak zsidó közösségek, ez lehetővé teszi, hogy Izrael és Magyarország között egyre erősebb legyen a kapcsolat. Például a közelmúltban Nyíregyházán járt Kyriat Motzkin delegációja, ez is erősíti a kapcsolatot a zsidóság és a magyarok között.