Nyíregyháza összefogott – Megmenekülnek a Keleti lakótelep kutyái

Nyíregyháza összefogott – Megmenekülnek a Keleti lakótelep kutyái
Fotó: Illusztráció

A közösségi oldalakon több videó is napvilágra került az elmúlt hetekben a Keleti lakótelepen gazda nélkül maradt állatokról.

Január 17-én valósultak meg az első kiköltözések a Keleti lakótelepről, azonban lakossági bejelentés érkezett – több kutya is gazdátlanul kóborol a területen. A NYÍRVV Nonprofit Kft. megszervezte a kutyák elszállítását a Nyíregyházi Állategészségügyi Telep segítségével. Az ebek a megfelelő állatorvosi vizsgálatokat követően befogadóhelyre, vagy új gazdához kerülhetnek. 

A Tüzér utcáról 6 kutyát szállítottak el az elmúlt két hétben a Nyíregyházi Állategészségügyi Telep és az Állatbarát Alapítvány közreműködésével. A beszállított kutyák 14 napos karantén idő, orvosi megfigyelés és gyógykezelést követően, élősködőktől megtisztítva, oltva, chippelve kerülhetnek új gazdájukhoz.