Nyíregyháza bemutatkozik Kolozsváron

Nyíregyháza bemutatkozik Kolozsváron

Kolozsvár pénteken nyüzsgővé vált, hiszen nemcsak az Ünnepi Könyvhét eseményei zajlanak ott is, hanem számos rendezvényt tartanak abból az alkalomból, hogy a romániai város lett Európa Ifjúsági Fővárosa. A színes programkavalkádban, egyedüli városként, Nyíregyháza kapott lehetőséget a bemutatkozásra. Standjainkon számos prospektus várja az érdeklődőket, hogy kedvet kapjanak hozzánk látogatni. A rendezvény sajtótájékoztatóján Horváth Anna, Kolozsvár alpolgármestere azt hangsúlyozta, hogy örömmel vette Nyíregyháza bemutatkozását, és úgy véli, ez a rendezvénysorozat a legjobb hely arra, hogy megismerjék szép városunkat. Arról is beszélt, hogy dr. Kovács Ferenccel, Nyíregyháza polgármesterével már arról is tárgyaltak, hogyan lehetne a két város együttműködését még szorosabbá tenni. Dr. Kovács Ferenc ehhez kapcsolódva elmondta, hogy máris gondolkodik a szabolcsi megyeszékhely olyan uniós pályázatban, mellyel nemcsak Kolozsvárral, hanem több testvérvárosával, például Szatmárnémetivel is szeretnének együttműködni. Városunk polgármestere Mile Lajos főkonzult úgy konferálta fel, hogy ő az, aki hidat épít a két város között, hiszen Szabolcs megyei születésű és szívén viseli a két város együttműködését. A főkonzul csak legekben tudott beszélni városunkról és jó szívvel ajánlotta turisztikai célpontként. Mile Lajos a „csodák világának” nevezte Nyíregyházát.

Dr. Kovács Ferenc zárszavában meghívta Kolozsvár vezetését Nyíregyházára, ahol már a konkrét együttműködési lehetőségekről szeretnének tárgyalni.