Nyár közepéig tarthat a labdarúgó bajnokság - ha folytatódhat egyáltalán

Nyár közepéig tarthat a labdarúgó bajnokság - ha folytatódhat egyáltalán

A csapatoknál mindenki otthon, egyéni edzésekkel készülnek a labdarúgók a világ szinte minden részén. Mindenkit arra buzdítanak, maradjon otthon, a járvány ugyanis csak így lassítható.

Közben a kluboknál próbálnak a jövőre is gondolni, ami nagyon bizonytalan. Az UEFA szeretné, ha június 30-ig befejeződnének a bajnokságok, a játékosok közül sokaknak ekkor jár le a szerződése. Ehhez viszont az kellene, hogy legkésőbb május közepén már ismét pályára lépjenek a csapatok, és heti két meccsel - az NB-II-ben vasárnap-szerda menetrenddel - még befejezhető lenne a szezon. Ez a legoptimistább forgatókönyv, de készült olyan is, hogy augusztus végén ér csak véget az idény.

Most viszont mindez csak másodlagos, a legfontosabb az egészség megőrzése, és hogy vigyázzunk egymásra, a szeretteinkre. A többin ráérünk gondolkodni akkor, ha túl leszünk a nehezén...