Nézzük meg közelebbről a BETTER jó gyakorlatait

Nézzük meg közelebbről a BETTER jó gyakorlatait

A BETTER megvalósítása egy ötlépcsős, szisztematikus rendszerben halad, melynek eredményeképpen, a projektben részt vevő önkormányzatok e-közigazgatási megoldásaikat fejlesztik.

A folyamat szakaszai: 1. Az igények felmérése és a jó gyakorlatok összegyűjtése, 2. A bevált gyakorlatok vizsgálata, 3. A gyakorlatok adaptálása, 4. A szakpolitika fejlesztése és 5. A szakpolitikai fejlesztések figyelemmel kísérése. A partnervárosok most Tanulmányi Látogatások során vizsgálják meg az összegyűjtött jó gyakorlatokat. Eddig négy látogatás valósult meg az alábbiak szerint:

A BETTER egy Interreg Europe projekt, öt városi önkormányzat megvalósításában (Genova- IT, Tartu-EE, Nyíregyháza-HU, Birmingham- UK és Gävle- SE), akik célja, hogy fejlesszék regionális innovációs stratégiáikat, illetve e-megoldásokkal javítsák a közszolgáltatásaik minőségét.

További információkért kérjük keresse fel weboldalukat.