Nemzetközi Medve Nap - Happy Bears Day a Nyíregyházi Állatparkban

Nemzetközi Medve Nap - Happy Bears Day a Nyíregyházi Állatparkban
A Nyíregyházi Állatpark, az országban egyedülálló módon 3 medvefajt tart; a jegesmedvét, a barnamedvét és Dél-Amerika egyetlen medvefaját, a pápaszemes medvét.

Május 5-én, vasárnap kerül megrendezésre a Nyíregyházi Állatparkban a Nemzetközi Medve Nap, a „Happy Bears Day"! A tematikus nap célja az, hogy minél többet megtudjanak a Nyíregyházi Állatparkba látogatók, a világon élő 8 medveféléről.

A Nyíregyházi Állatpark, az országban egyedülálló módon 3 medvefajt tart; a jegesmedvét, a barnamedvét és Dél-Amerika egyetlen medvefaját, a pápaszemes medvét.

A medve nap keretében játékos formában ismerkednek meg a látogatók a macikról; lesznek látványetetések, vetélkedők, kézműves sarok, de a Nyíregyházi Állatpark ismeretterjesztő mesekönyvének-a Medvés Könyvnek – a szerzőivel is találkozhatnak az érdeklődök. A program zárásaként Dr Biácsi Alexandra, a park állatorvosa osztja majd meg tapasztalatait, az Ázsiában élő medvefajok veszélyeztetettségéről, hiszen az illegális medveepe kereskedelem miatt több medvefaj veszélyben van.

Ezen a napon minden a medvékről fog szólni; a botanika rajongói láthatnak medvetalp kaktuszokat, de az Állatpark területén található Bambusz éttermében lesz medvehagymával ízesített menü és medvehagymás pogácsa is, a fagyizookban pedig macifagyi.

Lesz mézkóstolás és méhészeti bemutató, valamint ingyenes macis csillámtetkót is kérhetnek a gyerkőcök.

A Nemzetközi Medve Nap nem csak bocsoknak szól, a család minden tagjának kellemes kikapcsolódást jelent majd!