Nemzeti Összetartozás Napja - A velünk élő Trianon címmel tartottak sajtótájékoztatót

Nemzeti Összetartozás Napja  - A velünk élő Trianon címmel tartottak sajtótájékoztatót

A velünk élő Trianon címmel tartott sajtótájékoztatót a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Dr. Szoboszlay György Csaba az LMP megyei szervezetének elnökségi tagja Nyíregyházán. Hangsúlyozta, a Trianoni békediktátum sebének gyógyulását a szomszédos országok sem teszik lehetővé. Példaként említette a 21. századi jogkorlátozásokat, melyek a határon túl élő magyarságot sújtják. Ilyen az ukrajnai nyelvtörvény, a szlovák himnusztörvény, vagy a székelyföldi II. világháborús német-magyar katonatemető átnevezésének terve.

A szlovák és a román példák azért is nyugtalanítóak, mert két uniós országról van szó, és úgy tűnik, hogy az Európai Unió nem képes hatékonyan kikényszeríteni még saját tagországaiban sem a nemzeti kisebbségi jogok érvényesülését. A magyar érdekek hatékonyabb képviseletére van szükség, mind az Európai Unión belül,mind a szomszédos országokkal való kétoldalú kapcsolatok terén. Felszólítjuk a Magyar Kormányt és az Európai Parlamentbe képviselőket küldő pártokat, hogy mindent tegyenek meg ezen érdekek hatékonyabb képviseletéért

- mondta el Dr. Szoboszlay György Csaba, az LMP megyei szervezetének elnökségi tagja.