Nem változott az eredmény a szavazatok újraszámolását követően 3 nyíregyházi kerületben

Nem változott az eredmény a szavazatok újraszámolását követően 3 nyíregyházi kerületben

A Területi Választási Bizottság az október 13-i, önkormányzati választásokon megállapított eredményekkel kapcsolatban benyújtott fellebbezések elbírálása során három nyíregyházi választókerületben elrendelte a szavazatok újraszámlálását.

Ezt követően a Bizottság által közzétett határozatok alapján részben minimálisan módosultak a számok, de a végeredmény nem változott. Így a hármas számú egyéni választókerületben Lövei Csaba, a hatos számúban Ágoston Ildikó, a tízes számúban Major József László szerzett mandátumot, s ebből következően az általunk is korábban közölt közgyűlési arányok sem változtak. A Területi Választási Bizottság döntése ellen a Debreceni Ítélőtáblának címzett, a Bizottsághoz benyújtott bírósági felülvizsgálati kérelemmel lehet élni a döntés meghozatalától számított három napon belül úgy, hogy az legkésőbb 2019. október 24-én 16 óráig megérkezzen.