Nehéz döntés volt, de a fejlődés ezt kívánja - távozik a női szakágvezető

Nehéz döntés volt, de a fejlődés ezt kívánja - távozik a női szakágvezető

Egy nő ne focizzon! Évekig tartotta magát ez a tézis Magyarországon, miközben Brazíliában, az Egyesült Államokban, Hollandiában vagy Franciaországban már sorra alakultak a klubok női szakágai, és pár éve a Nyíregyháza Spartacus is úgy döntött, gárdát indít a női NB-II-ben. Makay Robin lett a vezetőedző, aki aztán az utánpótlás vonalat is folyamatosan építgette, így idővel szakágvezető lett. Ha kellett egyeztetett a szövetséggel, Kiemelt Képzési Központ lett a klub, tegnap pedig büszkén nézhette, hogy már edzőmérkőzést játszhatott a felnőtt csapat a fiatal, saját nevelésű tehetségekkel. A szakágvezető aztán váratlanul egy új lehetőséget kapott, így távozik a Szparitól. 

- Nehéz döntés volt, mert a Spartacus keretein belül a női focit valahol a saját gyermekemnek tekintem. De a folyamatos fejlődés mindig megkívánja az ilyen döntések meghozatalát, viszont ez új szereplőknek ad lehetőséget a bizonyításra. Elkezdődött egy folyamat, és nagyon fontos, hogy ez ne törjön meg! Amikor elkezdtük ezt az egészet, elsődleges cél volt, hogy saját utánpótlás hátteret biztosítsunk, ez stabilitást ad. Büszkén mondhatom, hogy felraktuk a Nyíregyháza Spartacust a futball-térképre, jegyzik mind a felnőtt mind az utánpótlás csapatot. Korosztályos válogatottjaink vannak, és biztos vagyok abban, hogy éremmel zárnak a felnőtt lányok, és a feljutásért is harcban lesznek. Nagyon fontos kiemelni, hogy a klub biztosította azokat a feltételeket, melyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy idáig eljussunk. Nagy köszönettel tartozom Révész Bálintnak, a klub elnöke mindig segítette a szakágat, most pedig nem gördített akadályt a távozásom elé, megértette, hogy egy új lehetőséget kaptam. Ezzel együtt úgy váltunk el, hogy nem kizárt, hogy dolgozunk még együtt a Spartacusnál. Érzelmileg soha nem fogok elszakadni a Szparitól, és a következő feladatom - melyről még nem szretnék beszélni - összefügg majd az utánpótlással, így kapcsolatban maradok a klubbal. Köszönöm minden kollégámnak a munkáját, és nyugodt szívvel bízom rájuk a folytatást, mert remek emberek, és szakemberek. Szurkolóként amikor csak tehetem, ott leszek a Szpari meccsein - mondta Makay Robin.