Négy góllal búcsúzott hazai közönségétől a Nyíregyháza Spartacus

A Budaörs elleni mérkőzéssel elkezdődött a Merkantil Bank Liga tavaszi idénye. A Szparinál nem változott a kezdő a legutóbbi mérkőzéshez képest.

Nyíregyháza Spartacus - Budaörs 4-0 (1-0)

Városi Stadion 400 néző

Jv: Horváth Tibor (Szalai Dániel, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Jova - Svedyuk, Fodor, Talabér, Csilus Á. - Papp M., Végső, Kovács N.(Tóth Á. 67.), Sinanovic (Gyurján 69.) - Kártik (Ötvös 59.), Hornyák

vezetőedző: Lengyel Roland

Budaörs: Varasdi - Molnár Cs., Mocsi, Kékesi, Gyurácz (Halmai a szünetben) – Stieber A., Zsidai, Molnár T.  Bakos (Menyhárt 71.) – Kulcsár T.(Szabó Bálint 36.), Medgyes

szakmai igazgató: Bognár György

1. perc, a Budaörs kezdte a találkozót.

1. perc Kovács N. indult a jobb oldalon, de nem volt pontos a beadása.

6. perc Csius vállalta el 30 méterről kapásból, mellé lőtt.

7. perc Bakos lőtt kapásból egy lepattanó után 20 méterről mellé.

12. perc Papp szabadrúgása után Hornyák lőtt mellé kapásból az ötös sarkáról.

16. perc Stieber szabadrúgását fogta biztosan Jova.

17. perc Kulcsár indult el középen, Jova kilépett, a budaörsi játékos elesett, 11-es. A büntetőt Molnár Csaba végezte el, de Jova Levente bravúrral védett.

21. perc Papp M. csavart mellé egy szabadrúgást.

24. perc Szép Sinanovic-Kártik összjáték után utóbbi adta be, Papp M. lövése után azonban tisztáztak a vendégek.

30. perc Sinanovic adta be balról a labdát, Kovács egy hajszállal maradt le középen.

37. perc Sinanovic szabadrúgása pattant szögletre. A sarokrúgás után Hornyák Marcell fejelt a kapuba, 1-0!

38. perc Újabb helyzet, megint Hornyák, ezúttal mellé lőtt.

42. perc Papp 18 méteres szabadrúgását ütötte ki Varasdi.

45. perc Sinanovic beadása után Hornyák lőtt mellé.

45+1. perc Hornyák csapott le egy labdára, eltolta a kapus mellett, de Varasdi visszaért és bravúrral hárított.

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari.

48. perc, hazai szabadrúgás után Fodor fejelt mellé.

49. perc Sinanvoc indult el, lefutotta a védőket, majd a kapufát találta el.

52. perc Halmai beadása után Zsidai lőtt mellé.

57. perc Stieber próbálkozását fogta magabiztosan Jova.

58. perc Kovács passza után Fodor érkezett, de mentettek előle.

61. perc Stieber lőhetett 17 méterről, fölé ment a labdája.

63. perc GÓÓÓÓL! Ötvös Bence lőtt 18 méterről, és egy védőről a kapuba pattant a labda, 2-0.

67. perc Bakos csavart fölé egy szabadrúgást.

71. perc Gyurján lövését fogta a kapus.

73. perc Stieber erős lövését fogta biztosan Jova Levente.

74. perc GÓÓÓÓL! Tóth Ádám passzolt Gyurján Bencéhez aki a kapufát találta el, a kipattanóra Tóth érkezett és a kapuba lőtt, 3-0.

82. perc Tóth indította remekül Hornyákot, akit az utolsó pillanatban szereltek.

83. perc GÓÓÓÓL! De mekkora! Ötvös Bence vette át a labdát, majd 19 méterről a felső sarokba csavart, 4-0.

87. perc Gyurján lövését fogta a kapus.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Lengyel Roland : - Eseménydús mérkőzést játszottunk. A büntető után jobban megszerveztük a védekezést, majd sikerült gólt is rúgnunk, sőt az első félidő végén eldönthettük volna a találkozót. A cserék nagyon jól szálltak be, egységesek voltunk, csapatként nyertünk!  Köszönjük a nézőknek a buzdítást - akik ebben a zord időben kilátogattak a stadionba - , próbáltuk gólokkal meghálálni nekik mindezt.

Bognár György: - A kihagyott büntető alapjaiban meghatározta a mérkőzést, utána agresszívabb lett a Nyíregyháza, feldobta őket a hárított 11-es és jól játszottak, így megérdemelten nyerték meg a találkozót.