Napsütéses szombattal kezdődik a hosszú hétvége
Napsütéses szombattal kezdődik a hosszú hétvége

Északnyugat felől fokozatosan csökken a felhőzet, napközben pedig napos időre van kilátás gomoly- és fátyolfelhőkkel – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat oldalán.

Csapadék nem valószínű. Hajnalban, reggel északkeleten és a Dunántúlon kisebb-nagyobb ködfoltok is képződnek, amelyek kora délelőtt mindenhol megszűnnek.

A déli, délnyugati szél a Dunántúlon és az Északi-középhegység területén időnként megerősödik, helyenként viharos közeli széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között várható. Késő estére 5, 10 fokra hűl le a levegő.

Estefelé nyugat felől megvastagszik a felhőzet, reggelre már mindenhol borult lesz az ég. Éjfél előtt elvétve, később egyre több helyen alakul ki eső, zápor. A déli, délnyugati szél reggel a Dunántúl északi felén, a főváros környékén nyugatira fordul, és megélénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul.