Nagyüzem az atlétáknál - Békéscsabán álltak rajthoz a versenyzők

Beindult a nagyüzem az atlétáknál. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái Békéscsaba felé vették az irányt, ahol a Kopp Kupa Nyílt Országos verseny - Dél-alföldi Dobó Versenysorozat következő állomását rendezték meg. A nyíregyházi versenyzők a hosszú kihagyás után nagyon jó formában várták a versenyt. A felnőttek és az utánpótlás korú versenyzők sorra hozták a jobbnál jobb eredményeket. A Sportcentrum színeiben versenyző épphogy húszéves Tóth Balázs súlylökésben remekelt a férfiak mezőnyében, új egyéni csúccsal 17.08-al az abszolút első helyet vívta ki magának. Sipos Adrián diszkoszban diadalmaskodott, 40.90-el bronzérmesként térhetett haza.

A felnőttek mellett az utánpótlás korú nyíregyházi atléták is bizonyítottak. A férfiak súlylökésében (6kg) ezüstérmes lett 11.78-al Szatmári Tibor, aki diszkoszban 33.34-el egy aranyérmet is begyűjtött. Szintén a dobogó második fokára állhatott fel fiú súlylökésben (5kg) ifjúsági kategóriában 15.40-el Czabán Áron és bronzérmes lett 15.00-el Bucsánszki Zsombor.Az ifiknél 43.90-el Járosi Richárd is örülhetett egy ezüstéremnek diszkoszvetésben. Ha már érem, akkor a serdülőknél Rentkó Máté 14.28-al remekelt és a dobogó legtetejére állhatott fel.

A fiúk mellett a lányok is büszkélkedhetnek érmekkel. Két érmet gyűjtött be Vass Anett, aki ifi kategóriában 10.68-al második lett súlylökésben, diszkoszvetésben ( 32.57) viszont elvitte a pálmát. A serdülőknél Bényei Petra bronzérmet szerzett 23.25-al a nyíregyháziaknak leány diszkoszvetésben a serdülők kategóriájában. A legkisebbeknél, az újoncoknál szintén két nyíregyházi aranyérem született Balogh Letícia Doroti jóvoltából, aki 12.32-el állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára súlylökésben és diszkoszvetésben 35.14-el.