Nagyra fújták a lufit, de nem eresztett le, sőt! Remek koncertet adott a Blues Balloons!

Nagyra fújták a lufit, de nem eresztett le, sőt! Remek koncertet adott a Blues Balloons!
Remek koncertet adott a Blues Balloons!
Nagyra fújták a lufit, de nem eresztett le, sőt! Remek koncertet adott a Blues Balloons!
Nagyra fújták a lufit, de nem eresztett le, sőt! Remek koncertet adott a Blues Balloons!
Nagyra fújták a lufit, de nem eresztett le, sőt! Remek koncertet adott a Blues Balloons!
Nagyra fújták a lufit, de nem eresztett le, sőt! Remek koncertet adott a Blues Balloons!

„Találkozzunk 2 percre!” című rovatunkban érdekes, ismert és elismert embereket, formációkat mutatunk be, valamennyien nyíregyházi kötődésűek!”

 

Két új zenekar is bemutatkozott hétvégén Nyíregyházán: a MINA rock-punk dalai után a Blues Balloons lépett a Móricz Kert színpadára. A formáció blues-rockkal kedveskedett, de abból is a táncolósabbat kínálta a közönségnek. Széll Jenő (ének), Zvara István (gitár), Lengyel Zsolt (gitár, vokál, szájharmonika), Nagy Imre (billentyű) és Sitku János (dob) együttműködéséről, együtt zenéléséről a felsorolásból kihagyott Pákey Béla basszusgitáros beszélt:

Ismered a 'gyapotszedő' blues-t? Na mi nem olyat játszunk!

 

De vajon milyen blues-t játszhat egy nyíregyházi formáció? Ismert blues standardek, Eric Clapton- és Popa Chubby-slágerek. Ezek tényleg nem monotonitásról, hanem a buliról szólnak!

Sitku János volt az új blues-t játszó formációnknak az ötletgazdája, ő keresett meg engem. Aztán ketten kezdtünk el gondolkodni, hogy kik legyenek a zenész- és bajtársaink. A legtöbben tudják/gondolják: a legnehezebb ilyenkor megfelelő énekest találni. Valahogy a zenei berkekben ismert Kazár Palinál kötöttünk ki tanácsért, Ő ajánlotta nekünk az angolul is jól éneklő, egyedi hangú Jenőt. A többiek esetében pedig szinte egyértelmű volt a választás – valamennyien játszottak már blues-t, rock-ot játszó bandában.

A Blues Balloons év elején alakult, egyelőre még nincsen saját dala, de így is több mint egy órás repertoárral kedveskedett péntek este a nyíregyházi közönségnek (Móricz Kert). Munka, család mellett, kikapcsolódásként játszanak a zenekartagok, de valamennyien komolyan gondolják, így ez nemcsak hobbi számukra. Ezt többek között július 20-án is megmutatják a Barkácsbogrács amatőr főzőversenyen, Sóstón.

 

 

Szerző: Rutkai

Fotók: Reichert Dániel