Mutatjuk, hol csaphat le zápor, zivatar vasárnap
Kiemelt kép: illusztráció

A nap első felében jellemzően erősen felhős vagy borult lesz az ég, reggel inkább csak délkeleten lehet még némi napsütés. Csapadéksáv mozog kelet felé, így reggel előbb a Dunántúlon, majd napközben már a középső és keleti tájakon egyre több helyen várható eső, zápor, zivatar.

Délután a Dunántúlon már csökken a felhőzet. Csak zivatarok környezetében lehetnek erős vagy viharos széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 22 és 27 fok között alakul, de a délkeleti tájakon 28, 31 fok is lehet. Késő estére 17 és 22 fok közé csökken a hőmérséklet.

Az éjszaka első felében helyenként, de főként a keleti határ mentén még lehetnek záporok, majd ezek megszűnését követően átmenetileg jelentősebben csökken a felhőzet. Hajnaltól azonban nyugat felől magas szintű felhőzet érkezik. Az Észak-Dunántúlon megélénkülhet az északnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 19 fok között alakul.

Forrás. hirado.hu